מאמרים ואקטואליה

הנני נשפט אותך על אומרך לא חטאתי

מאת: שמעון חיים | יום שישי 19 אוגוסט 2011 | הוסף תגובה

הלב מסרב להאמין והמוח לעכל את אשר ארע, על הגזירה מצד אחד ועל מעשה נפשע שכזה מצד שני וביותר כשהצדיק רבי דוד אבוחצירה שיבדל לחיים ארוכים אומר עליו "אלה מסעי בני ישראל" ראשי תיבות "אלעזר משיח בן יוסף" וכן הרוצח השפל אומר בימים שלפני הרצח תתפללו שמשיח בן יוסף לא ימות (לא מתוך ידיעה כמובן) אני לא יודע מה לחשוב .
אבל אחד הדברים שהחרידו אותי הם האטימות וחוסר הזעזוע ממעשה הרצח כשלעצמו והנטיה המידית לומר שהרוצח הוא חולה נפש ולא בריא בנפשו וכו' ובכך בעצם להמעיט ממעשה הרצח האיום, דבר זה מגיע מחוסר רצון של החברה להכיר בכך שמתוכה יוצא מעשה נפשע שכזה ולכן מעדיפים לתלות את מעשיו בכך שהוא לא נורמלי .
זה נכון שאדם שרוצח הוא לא נורמלי וכמו בכל חטא "אין אדם חוטא אלא אם כן נכנס בו רוח שטות", עם כל הבעיות שהיו לו אבל כל זמן שהוא חינך ילדים, ונתן דרשות חוצבות להבות אש כפי איך שסיפרו חביריו וכן כל זמן שהוא "שיחק תפקיד בסרט" הוא היה נורמלי נכון??? ואם כן מה קרה עכשיו???
מחשבה כזאת אומרת שאנו לא לוקחים אחריות כחברה ויותר מכך שאנו לא לומדים ממה שקורה באופן ישיר אלא מחפשים אשמים אחרים ועל כגון זה אפשר אולי לומר את הפסוק הנ"ל "הנני נשפט אותך על אומרך לא חטאתי "
צריכים אנו ללמוד מכך דבר אחד ברור אנו נמצאים במדרון חלקלק בכל מה שקשור בבן אדם לחבירו ובאמונת חכמים אמיתית וביותר מכך בריסון עצמי בכל התחומים רק אם נעבוד על כך כיחידים וכחברה בכל רבדי אישיותנו ונתרחק מדעות קיצוניות וכל תגובה בילתי נישלטת (ספונטנית) ואפילו "רק" במילים אז נזכה ש"נגע לא יקרב באוהליך" בעזרת ה'. תגיות רבי אלעזר אבוחצירא, רצח רבי אלעזר, אשר דהן,

הערות

הוסף תגובה אין עדיין תגובות בנושא.